a

اینستاگرام

تلگرام

توییتر

گوگل

اسکایپ

لینکدین

ایمیل

9:30 - 17:00

روزهای کاری: شنبه - چهارشنبه

02122687532

تماس برای مشاوره رایگان

جست و جو
فهرست
 

حقوق انرژی

با توجه به موقعیت ایران در برخورداری از منابع عظیم نفت و گاز در جهان و وابستگی اقتصاد کشور به این صنعت، این رشته از حقوق دارای اهمیت بسیار والایی در نظام حقوقی ایران می باشد. حقوق نفت و گاز شامل مجموع قوانین و مقررات داخلی و بین المللی می باشد که ناظر بر فعالیت اشخاص و شرکت ها در این حوزه است از جمله قانون نفت، قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی و آیین نامه های مربوطه، معاهدات دو جانبه و چند جانبه بین ایران و سایر کشورها، قوانین و مقررات بین المللی زیست محیطی و غیره. فعالیت های مربوط به این حوزه نیز دارای طیف وسیعی بوده که شامل تنظیم قرارداد های سرمایه گذاری و تأمین مالی، اکتشاف، توسعه و بهره برداری، واردات و صادرات و غیره می باشد.

در حوزه انرژی نیز، در سال های اخیر، شاهد ورود و توسعه انرژی های تجدید پذیر و پاک از جمله انرژی خورشیدی در ایران هستیم. این حوزه جدید و نوپا نیز شامل مجموع قوانین و مقررات در سطح داخلی و بین المللی می باشد که شناخت آنها جهت فعالیت در این حوزه مانند سایر صنایع از اهمیت والایی برخوردار است.

با توجه به گستردگی و پیچیدگی فعالیت ها در حوزه انرژی و نفت و گاز، رسیدگی به مسائل مربوطه نیازمند برخورداری از دانش ومهارت و تخصصی بالا می باشد. مؤسسه حقوقی ما با گرد هم آوردن وکلاء و متخصصین در این حوزه توانسته است بستری مناسب جهت رفع نیاز موکلین خود فراهم آورد.

Group 50